Kevätkauden 2020 lopetus ja jatkotoimenpiteet

Vallitsevan Korona-epidemian, viranomaissuositusten ja vallitsevan epävarmuuden takia, päätämme kakkien harrastajien kevätkauden ja jatkamme harjoituksia kesän jälkeen syyskaudella 2020 (elokuussa). Kamppailuharjoituksissa on vaikea välttää lähikontaktia ja pitää sosiaalista etäisyyttä, josta syystä seuran hallitus on päätynyt edellämainittuun ratkaisuun.

Seuran hallitus on myös päätynyt irtisanomaan vuokrasopimuksen nykyisissä harjoitustiloissa, johtuen Korona-epidemian luomasta epävarmuudesta ja siitä johtuvista vaikutuksista harrastuksiin, sekä ihmisten käyttäytymiseen. Toiminta tulee kuitenkin jatkumaan syyskaudella 2020 ja selvitystyö seuraavista harjoitustiloista on käynnissä. Infoamme harrastajia harjoitusten jatkumisesta verkkosivujemme ja sosiaalisen median kautta (Facebook / Instagram) hetin kun saamme lisätietoa.

Toivotamme kaikille harrastajille perheineen aurinkoista kevättä ja pysykää terveinä.
– Combat Club hallitus